• Žemaitijos kalvomis ir pelkių takais

  Sveiks keliautojau, žygeivi. Gal pasiilgai tu nuotykių, kelionių? Tad kviečiu tave pakeliauti liepos 28-29 dienomis Žemaitijoje, Varnių regioniniame parke.
  Pirmos dienos maršrutas – keliausime nuo Laukuvos iki Bilionių piliakalnio, užlipsime ant Aukštagirės apžvalgos bokšto. Dieną pabaigsime ant aukščiausio ir iškiliausio Žemaitijos kalno – Medvėgalio piliakalnio, ir po to grįšime iki Požerės.
  Antrą dieną aplankysime Raganų kalną, Paršpilio (Burbiškių) piliakalnį. Palaipioję aukštais kalnais leisimės slaptu keliu, apsemtu vandens, grįstu rąstais. Tai Sietuvos kūlgrinda. Žygį pabaigsime Požerėje.
  Žygeivi, tik nepamiršk miegmaišio ir palapinės, batų ir drabužių atsarginių, jei į kūlgrindą varysi. Maisto irgi nepamiršk. O svarbiausia tu turėk gerą nuotaiką pažasty, kad žygiuoti būt smagu.
  Žygio startas: Laukuva, susitinkame Laukuvos stotelėje 10:40 val.
  Nakvosime palapinėse prie Paršežerio ežero.
  Žygio pabaiga: Požerės stotelė 17:40 val.
  Žygio ilgis: apie 40km

 • Pilėnų paminėjimo žygis

  2017 m. vasario 18 d. (šeštadienį) kviečiame kartu paminėti Piliakalnių metus ir Pilėnų didvyrių atminimą. Žygio metu aplankysite Aukštagirės apžvalgos bokštą, Aukštagirės slidinėjimo trasą, Bilionių piliakalnį, sudalyvausite Pilėnų paminėjime, keliausite pro Laumėkalnį, Miltų kalną, Gojaus miško skroblyną, užkopsite ant Žemaitijos kalnų karaliaus Medvėgalio, pro Endrikavą ir Trakogalį pasieksite Didžiųjų Vankių akmenį nuo kurio lauko ir miško keliukais grįšite prie Aukštagirės apžvalgos bokšto.
  PROGRAMA
  10.00-10.15 val. Dalyvių registracija prie Aukštagirės apžvalgos bokšto (Šilalės raj. Bilionių sen. Aukštagirės k.). Nuoroda:http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=394570;6165408;Pažymėtas%20taškas;&xy=394374,6165510&z=5000&lrs=orthophoto,hybrid_overlay,vector_2_5d,stops,zebra
  10.20 val. Žygio pradžia (visos transporto priemonės paliekamos stovėjimo aikštelėje).
  11.00 val. Pilėnų paminėjimas prie Bilionių (Švedkalnio) piliakalnio.
  12.15 val. žygio tęsimas
  17.00 Planuojama žygio pabaiga.
  Žygio metu planuojama nueiti 17,4 km. Negalintiems ar nenorintiems tiek keliauti už papildomą mokestį nuo Medvėgalio piliakalnio iki automobilių stovėjimo aikštelės parveš mūsų autobusiukas (trasa sutrumpės 6,5 km.) .
  PIETŪS 12 val. Kiekvienas žygio dalyvis bus vaišinamas prie Bilionių piliakalnio žemaitišku šiupiniu ir arbata. Žygio metu kiekvienas pasirūpina savo užkandžiais, gėrimais ir kitais asmeniniais poreikiais.
  DALYVIO MOKESTIS. 3 € vienam asmeniui (susimokant vietoje).
  REGISTRACIJA VYKDOMA adresu https://docs.google.com/forms/d/17lo4VyWxHl8g99brV-pY4TFbgOduVtLkpodwml934AY/edit IKI VASARIO 17 DIENOS 10 VAL. RYTO.
  INFORMACIJA. Linas Šedvilas (Varnių regioninio parko kultūrologas) tel. +370 61266133
  ORGANIZATORIUS. Varnių regioninio parko direkcija http://varniurp.am.lt/VI/index.php
  PARTNERIS. Bilionių seniūnija, Žemaičių kultūros draugija.
  BŪTINA. Pasirūpinti patogia avalyne, šiltais drabužiais, alkio ir troškulio malšinimo priemonėmis (atsižvelgiant į oro sąlygas bei dalyvio asmeninius poreikius).
  * Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir daiktų saugumą. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį.
  P.S. patartina palengvinti kelionę žygiuojant su lazdomis.
  Iki susitikimo!

Į viršų