Pėsčiųjų žygių asociacija įkurta tam, kad burti bendraminčius, propaguoti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą, turizmą, skleisti patriotines idėjas, skatinti savo krašto, istorijos pažinimą ir t.t.

Mes tikime, kad galybė vienybėje, todėl patys dalyvavę ir džiaugdamiesi atsirandančiais vis naujais teminiais žygiais, nutarėme užssiimti organizaciniu vienyjimo darbu ir įdiegti vieningą pėsčiųjų žygių sistemą, kokia daugybę dešimtmečių egzistuoja Europoje ir kitur pasaulyje.

Sistemos esmė:
– Asociacija pati organizuoja tik kelis žygius kasmet, bet vieninga reklamos, apskaitos ir įvertinimų sistema vienija daugybe kitų teminių / specifinių, sistemingai organizuojamų (tradicinių / kasmetinių), dieninių ar naktinių, vienadienių ar daugiadienių įskaitinių pėsčiųjų žygių.
– Įskaitiniu žygiu (apdovanojamu ne tik diplomu, bet ir žygio medaliu, bei specialiu spaudu LŽP) laikomas toks pėsčiųjų žygis, kurio metu, specialiai paruoštais maršrutais, įveikiama ne mažiau kaip 20 km pėsčiomis, 2 dienas iš eilės, arba 1-os dienos pėsčiųjų žygis, kuriame nueinama ne mažiau kaip 40 km distancija, arba specialusis žygis sudėtingomis sąlygomis (žiemą, naktį), kurio metu nueinama ne mažiau kaip 25 km.
– Tokių renginių organizatoriai pasirašo bendradarbiavimo sutartį su Asociacija. Joje numatoma, kad Asociacija įsipareigoja įtraukti renginį į savo metinį renginių kalendorių, reklamuoti savomis centralizuotomis priemonėmis, didinti renginio žinomumą ir dalyvių skaičių. Bendradarbiaujančio renginio organizatoriai įsipareigoja reklamuoti Asociaciją, pasigaminti tam tikrų išmatavimų teminį antspaudą (su savo logo, pavadinimu, renginio data ir vieta įrašyti įskaitomus kilometrus) ir dėti jį visiems pageidaujantiems dalyviams, įveikusiems numatytą atstumą, į turimus PŽA „žygeivio pasus”.
– Asociacija veda apskaitą ir atskirai apdovanoja aktyviausius Lietuvos pėsčiųjų žygių dalyvius pagal įskaitinius atstumus (1000 km, 2000 km ir t.t.), bei sėkmingai praeitų žygių skaičių ir pan.

Dalyvavimas bendroje žygių užskaitos sistemoje – tai garantuota abipusė nauda: Asociacija, vienijanti didžiausią pėsčiųjų žygių mėgėjų bendruomenę Lietuvoje suteikia jiems išsamią informaciją apie įvairius įdomius ir naudingus žygius įvairiuose regionuose, o tokių žygių organizatoriai gauna papildomos reklamos ir daugiau dalyvių, suteikia jiems galimybę rinkti „įskaitinius kilometrus” ir t.t.!